• BannerImage
  Začátek:

  25.11.2023 18:00

  Konec:

  25.11.2023 21:00

  Již od roku 1999 připadá na 25. listopad mezinárodní den proti násilí na ženách. Valné shromáždění OSN tehdy vyzvalo vlády jednotlivých zemí, mezinárodní organizace a jednotlivé neziskové organizace, aby na tento den pořádaly akce zaměřené na zvýšení povědomí o problému.

  U této příležitosti jsme se rozhodli uspořádat workshop programu Fighting Monkey se známou českou lektorkou Eliškou Benešovou. Skrze napojení na své tělo a prozkoumávání jeho fyzických možností se nám nabídne rozvoj osobnosti na mnoha úrovních.
   

  Eliška o workshopu:

  Během workshopu bych s Vámi ráda sdílela principy a materiál, jež se stal zásadně důležitý v mém vlastním rozvoji. Inspirovala Vás a nechala se Vámi inspirovat. Přes své taneční vzdělání jsem v posledních letech pohled směřovala k testování svých dovedností a znalostí skrze pozorování a učení se od lidí se zázemím nejen v tanečních disciplínách: capoeiristů, zápasníků, boxerů, atletů. Hluboce jsem se ponořila do studia s Jozefem Fručkem a Lindou Kapetaneou (Fighting Monkey program), a to vše pod záměrem, s vášní a zvědavostí porozumět lépe principům pohybu jež stojí před samotnou formou. Tato Cesta přinesla otázky, které ovlivnily způsob sdílení této zkušenosti s druhými. Ve svých lekcích se snažím reagovat na aktuální potřeby nás všech, a to skrze pozorování prostředí, ve kterém žijeme. Důležitým zdrojem jsou pro mě staré kultury a jejich komunitní tance - tance africké, brazilská Capoeira... Inspirují mě pohyby, rytmy, komunikace a interakce, kterými jsou nabité i atletické základy, jež obsahují. Vše, co potřebujeme k tomu, abychom se rozradostnili a tančili životem s větší lehkostí. Fyzické bytí, pohyb, či tanec se snažím lidem přiblížit skrze zážitek, který má sílu ovlivnit kvalitu našeho života.

  Jaké jsou stavební kameny lekce, které společně poznáme?

  • Rytmus a koordinace - zlepšení tělesné a kognitivní organizace

  • Improvizace - rozvoj našeho osobního jazyka v pohybu a komunikaci

  • Práce s partnerem - prapůvod komunikace, porozumění organismu v interakci

  • Pohybové situace - komunikace, adaptabilita a mobilita těla i mysli.

  Ráda bych pozvala každého, kdo chce experimentovat. Každého s otevřenou myslí a sílou vykročit do neznáma. Kdo chce mít mysl objevitele. 

  Pro koho je workshop určen?

  Může přijít kdokoliv, začátečníci i profesionálové, mladé i zkušené; každá, která cítí potřebu se hýbat, touží prozkoumat své schopnosti, porozumět principům svého těla a naučit se novým věcem.

  Co na sebe?

  Pohodlné oblečení – ideálně tepláky a tričko s rukávem, ponožky nebo bez

  O ČKMA

  Česká Krav Maga Asociace je organizace s téměř dvacetiletou praxí v oblasti osobní bezpečnosti a primární prevence. V rámci České republiky nabízí kurzy a semináře pro širokou veřejnost, ozbrojené složky, státní a soukromý sektor. Mimo těchto aktivit také realizuje řadu charitativních a osvětových projektů, které se věnují zvyšování úrovně bezpečnosti u nejohroženějších skupin obyvatel, tedy zejména u dětí, žen a seniorů (např. projekty Bezpečí pro seniory, Nenechte si ubližovat a Akademie Bezpečí).

  Stále ještě váháte, zda je tento seminář pro vás ten pravý? Zajímá vás, jaký bude program nebo máte jiný dotaz? Napište nám na info@krav-maga.cz 

  O Fighting Monkey 

  Fighting Monkey je aplikovaná metoda pro rozvoj osobnosti prostřednictvím pohybu. V ohnisku zájmu „Fighting Monkey Practice“ je rozvoj přizpůsobivosti vlastního těla a plasticity myšlení skrze nekonvenční hry, jejichž cílem je povzbuzovat tvořivost, vynalézavost a zdokonalovat koordinaci a rytmus celého těla – jak v mikrokosmu každého jedince, tak i v jeho makrokosmu – v jeho vnějších vztazích, zvycích a cílech. Napomáhá zpomalovat proces stárnutí organismu a to způsoby, jimiž můžeme zachovat zdraví našeho pohybového aparátu a celého svalového a kosterního systému, abychom posílili a udrželi naši mobilitu. Rozvíjí komunikaci uvnitř našeho organismu i v našem vnějším sociálním a fyzickém prostředí, jejímž cílem je zdokonalit postupy učení se a vytvořit si duševní rámec, který bude inspirovat a podporovat naši životní energii.

  Kapacita je omezená, pokud máte zájem o tuto akci přihlaste se co nejdříve!

  Kdy - a kde?

  25.11.2023 18:00 - 25.11.2023 21:00
  Centrum loreto
  Štorchova 1555/5, 180 00 Praha 8-Libeň

  Cena


  Dobrovolný příspěvek - vybrané peníze půjdou na podporu programů Nenechte si ubližovat. pro oběti domácího násilí a sexuálních útoků.

  Mapa akce