• BannerImage
  Začátek:

  22.2.2024 17:00

  Konec:

  22.2.2024 18:30

  Vytvořte si bližší představu o tom, s jakými typy problémů se dnes dospívající děti potýkají. Jedinečný workshop v rámci cyklu “Porozumění světu našich dětí: praktický průvodce pro rodiče”.

  Rádi bychom Vás pozvali na  workshop "Co řeší naše děti”, který je realizován v rámci cyklu “Porozumění světu našich dětí: praktický průvodce pro rodiče”.

  Workshop se uskuteční ve čtvrtek 22. 2. 2024 od 17:00 do 18:30 v prostorách ScioŠkoly Praha Nusle na adrese Boleslavova 250/1, Praha 4.

  Během workshopu budete mít jedinečnou příležitost vytvořit si bližší představu o tom, s jakými typy problémů se dnes dospívající děti potýkají, a lépe se tak připravit na jejich podporu a provázení tímto náročným obdobím. 

  Workshop je navržen tak, aby nám všem - rodičům, učitelům a instruktorům - pomohl lépe porozumět realitě, kterou děti prožívají, a my pak mohli pomoci našim dětem získat nástroje, dovednosti a sílu čelit výzvám dnešní doby.  Cílem programu je vytvořit kompletní přehled o aktuálních častých problémech dětí, pochopit, co bývá zdrojem jejich rozvoje, jakou mají dynamiku a představit osvědčené a efektivní přístupy k řešení konkrétních situací

  Během akce bude pro děti účastníků zajištěno profesionální hlídání, aby se mohli plně soustředit na obsah workshopu a diskusi.

  Snažíme se, aby byly workshopy přístupné co nejširšímu publiku, proto je budeme streamovat pro účastníky také online. Pro všechny bude posléze dostupný záznam na našich webových stránkách.

  Všechny formy workshopu jsou zdarma.

  Workshopy vznikly ve spolupráci Akademie bezpečí, Městské části Praha 4 a ScioŠkoly Praha Nusle.

  Workshopy jsou vedeny lektorkami, které mají bohaté zkušenosti s řešením široké škály krizí souvisejících s dětstvím a dospíváním díky svému angažmá na Lince bezpečí, která je největší organizací svého druhu s více než 30 letou praxí a ročně se na ni obrátí několik set tisíc klientů. 

  Počet míst je omezený, proto neváhejte s přihlašováním.

   

  Přehled dalších akcí v rámci série "Porozumění světu našich dětí" :

  21. 3. - Dorothe Trassl (DE)

  18. 4. - Jak vést laskavý rozhovor s dětmi

  16. 5. - Jak rozvíjet emoční odolnost u dětí

  13. 6. - Dynamika sebepoškozování a sebevražedných tendencí

   

   

  PhDr. Zuzana Kubíková

  Zuzana je sociální pedagožka. Na Lince bezpečí pracuje od roku 2004. V současné době je intervizorka, vede tým konzultantů na směně. V E-mailové poradně Linky bezpečí odpovídá na e-maily klientům a působí jako editorka. Lektoruje pro Linku bezpečí a také soukromě - přednáší o rizicích sebepoškozování a vede semináře pro rodiče. Kromě telefonické krizové intervence a řady krátkodobých kurzů má vzdělání v rodinné terapii a výcvik v mediaci. Právě mediaci a rodinné terapii se věnuje také v soukromé praxi

   

  Mgr. Zuzana Karásková Ulbertová

  Zuzka je vystudovaná psycholožka (FSS MU Brno), která pracuje na Lince bezpečí jako krizová interventka již od roku 2002. Zároveň pracuje jako konzultantka Rodičovské linky. Několik let strávila jako psycholožka v pedagogicko-psychologické poradně. Přes 10 let provozuje svou poradenskou praxi s dospělými i dětskými klienty. Vedle telefonické i přímé práce. S klienty se věnuje i e-mailovému poradenství. Zuzka je matkou dvou dcer, které jsou pro ni každodenní inspirací i „školou života“.

   

  O projektu Akademie Bezpečí

  Jedná se o charitativní projekt České krav maga asociace, která se původně zabývala  šířením izraelského sebeobranného a taktického systému Krav Maga. Koncepci boje a sebeobrany jako takové opustila asociace již řadu let nazpátek. Co se týká pojetí jejich aktivit, tak se vždy snaží o vymezení oproti bojovým sportům a umění. Své klienty neučí, jak bojovat, ale jak se boji vyhýbat – mentálně, verbálně i fyzicky. Ve všech jejích programech mají klienti možnost seznámit se s řešeními jednotlivých problémů na různých úrovních – přístup, prevence, bezpečné chování. Zároveň také na taktické a technické úrovni. Pro lepší představu o aktivitách asociace můžete zhlédnout teaser ke zmiňovanému projektu Akademie Bezpečí : https://www.youtube.com/watch?v=c4GEcH63Tmg

  Projekt se zaměřuje primárně na zvyšování úrovně osobní bezpečností. Pracuje jak s širokou veřejností, tak i s neziskovými organizacemi a jejich klienty z řad obětí různých patologických jevů (zločiny z nenávisti, obchodování s lidmi, DN, sexuální útoky, šikana.. apod.). Mimo to v rámci projektu Akademie bezpečí vytváříme platformu pro mezioborové sdílení zkušeností a organizujeme mezinárodní konference a setkání s odborníky ze souvisejících oborů (https://konference.akademiebezpeci.cz/). Projekt se dlouhodobě snaží být relevantním zdrojem informací pro všechny trenéry, učitele, psychology a rodiče a rozvíjet tak jejich kompetence pro podporu svých klientů i bližních. 

  Přihlášení

  Akci můžete navštívit osobně, zároveň bude také streamovaná online.
  Pro přihlášení k osobní účasti prosíme přejděte ZDE.
  Pro přihlášení k online účasti prosíme přejděte ZDE.

  Kdy - a kde?

  22.2.2024 17:00 - 22.2.2024 18:30
  ScioŠkoly Praha Nusle na adrese Boleslavova 250/1, Praha 4
  Akci můžete navštívit osobně, zároveň bude také streamovaná online - přihlášení viz výše.

  Cena


  Akce je ZDARMA.

  Mapa akce