• BannerImage
  Začátek:

  26.4.2024 17:30

  Konec:

  26.4.2024 20:00

  Zveme vás na exkluzivní přednášku “Izrael a Palestina: Dynamika a důsledky izraelsko-palestinského konfliktu”, kde nás Irena Kalhousová, uznávaná expertka a ředitelka Herzlova centra izraelských studií univerzity Karlovy, provede více i méně známými skutečnostmi izraelsko-palestinského konfliktu.

  Irena Kalhousová, uznávaná expertka a ředitelka Herzlova centra izraelských studií univerzity Karlovy, provede více i méně známými skutečnostmi izraelsko-palestinského konfliktu. Přednáška se zaměří na dopady dlouhotrvající války na izraelskou a palestinskou společnost, politickou scénu a bezpečnostní situaci v regionu. Připravte si své otázky a těšte se na otevřenou diskuzi o budoucnosti míru na Blízkém východě.

  Co se dozvíte:

  • Jak aktuální válka transformuje Izrael a Palestinu

  • Politické a bezpečnostní implikace pro Benjamina Netanjahu, Palestinskou samosprávu a Hamás

  • Možný vývoj vztahů mezi Izraelem a Palestinou a role USA v regionu

  • a mnoho dalšího..

  Program večera:

  • 60 min přednášky Dr. Ireny Kalhousové

  • 30 minut otevřené diskuse

  • Ochutnávka vybraných vín po skončení programu z Portugalska a z Austrálie od společnosti Dererwines


  Po skončení řízeného programu vás zveme k neformální diskuzi u sklenky vybraného vína z široké nabídky partnera akce - Derer wines (www.dererwines.cz). V rámci ochutnávky vín máte jednu skleničku zdarma a následně další si můžete zakoupit. Tato část večera nabízí jedinečnou příležitost k navázání dialogu a sdílení myšlenek v přátelské a uvolněné atmosféře.

  Pro účast na degustaci vín, prosíme, potvrďte tuto účast v poznámce při registraci na akci (viz přihlašovací formulář níže). Degustace obsahuje 4 druhy vín a malé pohoštění. Cena za tuto ochutnávku je 200 Kč (v hotovosti na místě).

  Za Portugalsko bude na ochutnání Víno Verde Casal Garcia a jedno červené Alentejo Guarda Rios. Za Austrálii růžový Fishbone a Merlot z Harveys. Zároveň budete mít i možnost zakoupit si víno s sebou domů.

  Těšíme se na vaši účast na tomto inspirativním večeru, který bude nejen příležitostí k získání nových poznatků, ale i k navázání dialogu a porozumění v této kritické době. Přednáška bude dostupná i pro online účastníky přes stream.

  Nenechte si ujít tuto výjimečnou příležitost prohloubit vaše porozumění současné situaci na Blízkém východě a registrujte se, ať už na osobní či online:

  Přihlášení online

  Přihlášení osobně

  O Ireně Kalhousové

  Irena Kalhousová je ředitelkou Herzlova centra izraelských studií na Univerzitě Karlově, kde také přednáší na Fakultě sociálních věd. Specializuje se na Izrael a vztahy středoevropských zemí s Izraelem, na arabsko-izraelský konflikt a na bezpečnost na Blízkém východě. Dříve působila jako výzkumnice v Institute for National Security Studies v Tel Avivu a jako hlavní analytička v Pražském institute bezpečnostních studií. Vystudovala doktorát na London School of Economics & Political Science, magistra na univerzitě v Cambridge a bakalářský titul má z Hebrejské univerzity

  Kdy - a kde?

  26.4.2024 17:30 - 26.4.2024 20:00
  Mo-cha Vista
  Na Pankráci 30, 140 00 Praha 4-Nusle

  Cena


  Vstupné je dobrovolné
   

  Mapa akce