Program Přípravy Instruktorů

V současné době připravujeme spuštění dalšího ročníku Programu přípravy instruktorů (dále PPI) zaměřený na zájemce, kteří by se chtěli stát certifikovanými instruktory systému Krav Maga, resp. Krav Maga Global, či jejich asistenty.


Instruktor a asistent instruktora se musí účastnit PPI, aby mohl absolvovat závěrečný instruktorský kurz. Především z důvodu zajištění dostatečně kvalifikovaných instruktorů s hlubokými znalostmi systému nelze považovat docházení na běžné tréninky za dostačující.

Chtěli bychom zdůraznit, že Krav Maga je nezávislý systém sebeobrany a bojové taktiky. Nejedná se tedy o pouhé smíšení jiných stylů. Není proto možné přijít s černým páskem z jiného bojového umění a získat instruktorskou licenci na týdenním kurzu. Každý musí projít rovnocenným procesem výuky. Jedině tak si můžeme být jisti, že instruktoři rozumí principům a technikám našeho systému. Je však samozřejmé, že čím více zkušeností z jiných bojových stylů máte, tím jednodušší pro Vás bude získat znalosti a dovednosti KM.

PPI je primárně zaměřeno na zájemce z oblastí, kde není možnost navštěvovat pravidelné kurzy.

Podmínky:

 • Minimální věk 21 let.
 • Minimálně 4-6 let zkušeností s bojovým uměním, sportem či systémem. (V Evropě a Austrálii je průměrný věk účastníků okolo 30 let a většinou mívají okolo 8-10 let zkušeností s jiným systémem. Výjimky jsou možné.)
 • Dobrá fyzická kondice.
 • Čistý trestní rejstřík.
 • Zaplacení kurzu.
 • Touha učit a spolupracovat. Instruktorský kurz se nedoporučuje lidem, kteří chtějí pouze cvičit (velká část kurzu je zaměřena na andragogiku, obchodní schopnosti, právo a zdravovědu). Před přijetím do PPI bude se zájemci podepsána smlouva o budoucí spolupráci.
 • Pasivní znalost anglického jazyka

Doporučené kvality:

 • dobré komunikativní schopnosti
 • přátelský a otevřený přístup
 • zkušenosti s vedením výuky
 • dobré organizační schopnosti
 • komunikativní znalosti anglického jazyka

Samotný Program Přípravy instruktorů

Program přípravy instruktorů má jediný cíl a to připravit budoucí instruktory na úspěšné zvládnutí instruktorského kurzu a následné úspěšné působení v roli instruktora KMG. Účastníci se během PPI naučí jak technické dovednosti (Krav Maga techniky, základy střelby, základy boje s tyčí a nožem), tak i profesní (základy andragogiky, sportovní medicíny, fitness) či obchodní dovednosti (základy managementu a vedení týmu).

 • Úvodní část

Zájemci by měli poslat motivační dopis na adresu info@krav-maga.cz Zajímají nás především základní informace o uchazeči: zkušenosti s bojovými uměními, věk, budoucí plány výuky KM. Následně uchazeče o zařazení do PPI budeme kontaktovat s žádostí o jeho životopis a výpis z rejstříku trestů.

 • Před-tréninková fáze

Před přijetím do Programu přípravy instruktorů (dále jen PPI) si uchazeče pozveme ke společnému tréninku a to ať už na seminář nebo v rámci běžných tréninků v našich tréninkových centrech. Tato část je velmi důležitá, protože nám umožňuje poznat osobně kandidáta, ohodnotit jeho současné schopnosti a taktéž mu ukázat náš přístup k sebeobraně.

Pro uchazeče je toto v mnoha případech první úvod do „opravdové“ Krav Magy a tak má možnost si zkusit náš systém na vlastní kůži, ještě před tím, než se upíše na poměrně dlouhý a nákladný výukový pogram.

 • Vstup do PPI

Po prvních setkáních a zkušenostech pozveme uchazeče na pohovor, kde se od nás dozví další informace a také náš názor ohledně jeho dalšího působení.
V případě, že je oboustranný zájem pokračovat v přípravě na instruktorský kurz, podepíše uchazeč závaznou přihlášku, zaplatí zálohu a začne se účastnit přípravných akcí v rámci PPI.

 • PPI

Samotný přípravný kurz bude probíhat především formou celodenních seminářů, které povedou jak čeští tak i zahraniční instruktoři a budou se konat cca 1x-2x za měsíc. Absolvování celé série kurzů v rámci PPI by mělo kandidáty dostatečně připravit k úspěšnému zvládnutí instruktorského kurzu. V případě potřeby se budeme věnovat jednotlivým účastníkům individuálně. Prvním krokem je tedy navštívit úvodní seminář PPI. Termíny všech následujicích PPI seminářů pošleme všem zájemcům emailem. Neváhejte nás kontaktovat na info@krav-maga.cz

 • Instruktorský kurz

Základní Krav Maga instruktorský kurz trvá přibližně 190 hodin a je rozdělen do dvou částí. Každá část trvá 12 dní a mezi jednotlivými částmi je rozestup přibližně jeden měsíc.
Kurz je kombinací teorie (techniky, psychologie, právo, zdravověda), praktického tréninku a instruktorského tréninku(andragogika). Kurz je zakončen sérií testů, a to jak praktických tak i teoretických. Na získání instruktorské licence musí účastníci úspěšně absolvovat všechny testy. V případě neúspěchu v jednom nebo více testech účastník prozatím obdrží pouze diplom za účast a bude pozván na další termín testu, kterým neprošel.

 • Tréninkové semináře pro instruktory

Po úspěšném absolvování instruktorského kurzu jste zváni na všechny tréninkové semináře, které jsou pouze pro instruktory naší organizace. Tyto semináře se konají několikrát do roka na různých místech republiky.


V případě jakýchkoliv otázek neváhejte kontaktovat přímo ředitele KMG CZ Jakuba Otipku - jakub@krav-maga.cz.

 


Kam dál?

Přihlášení

Zaregistrujte se
Zapomněli jste heslo?

Reference

Partneři