Hlavní instruktor Krav Maga Global

Eyal Yanilov (narozen v roce 1959) studoval systém Krav Maga od roku 1973 pod osobním dohledem jeho zakladatele Imiho Sde-Ora (Lichtenfelda), následně působil jako jeho nebližší asistent a od začátku 80. let působí jako jeho následovník. Je jediný, kdo obdržel nejvyšší stupeň, jaký kdy Imi dal (Master level 3/Expert level 8) a vlastní unikátní „Founder´s Diploma of Excellence – Diplom dokonalosti od zakladatele“

Eyal v ateliéruEyal Yanilov začal svůj Krav Maga trénink s instruktorem Elim Avikzarem (jedním z tehdejších nejlepších Imiho žáků) a krátce nato se začal učit přímo od zakladatele. Zprvu Eyal vyučoval na tréninkovém středisku, které Imi svěřil Elimu Avikzarovi a při mnoha příležitostech pomáhal a zastupoval samotného Imiho při lekcích a přípravách studentů na testování na expertní úrovně. Později, když ho Imi jmenoval vedoucím Krav Maga Professional Commitee, měl Eyal na starost další vývoj systému a také seznamování seniorských instruktorů s jednotlivými změnami systému.


Od doby prvního kurzu pro instruktory sebeobrany pro americké občany, v roce 1981, Eyal Yanilov připravil velký počet Krav Maga instruktorů v mnoha zemích kolem světa, pod záštitou izraelského ministerstva školství a Mezinárodní Krav Maga Federace. Eyal společně se svými nejlepšími studenty, kteří působí jako vedoucí či hlavní instruktoři ve svých zemích, jsou hlavní silou v rozšiřování systému Krav Maga po celém světě. Nyní působí jako předseda a hlavní instruktor KMG a vedoucí mezinárodní školy KM. V této funkci se stará o vývoj, definování a šíření systému. 


Eyal při pauze během semináře v PrazeEyal je absolventem školy pro trenéry a instruktory na Wingate institutu pro sport a fyzickou přípravu a graduovaným inženýrem v oboru elektrického inženýrství. Strávil roky trénováním příslušníků elitních jednotek a členů antiteroristických komand během svého působení na výše zmiňované univerzitě pro fyzickou přípravu instruktorů. 

Eyal na střelnici
Od začátku 80. let Eyal školil rozdílné skupiny na různých seminářích a kurzech – např. běžné civilisty přicházející naučit se sebeobranu, vojenské jednotky, policejní oddíly, speciální jednotky, SWAT teamy, a další bezpečnostní skupiny v Izraeli, Evropě, Jižní Americe a USA. V této souvislosti se specializuje na zlepšování bojových a celkových dovednosti členů těchto jednotek. 


Eyalův hlavní cíl je v současnosti vzdělávání budoucích Krav Maga instruktorů na celém světě a vždy rád pomáhá jakékoliv iniciativě v tomto směru.


Poprvé byl Eyal v České republice v září 2008. Chci si přečíst více.

Rozhovor s Eyalem Yanilovem (anglicky)
 

Kam dál?

Přihlášení

Zaregistrujte se
Zapomněli jste heslo?

Reference

Partneři